Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Ženy se konečně dočkaly, poprvé v extralize vyhrály

13.10.2012 | Michal Marošek

Š u m p e r k - To, na co celý florbalový Šumperk čekal, se konečně vyplnilo! Ženy FbC Asper COQUI Šumperk si v utkání proti Jihlavě po výhře 6:3 připsaly vůbec první výhru Šumperka v nejvyšší soutěži, díky které se navíc odlepil ode dna tabulky. Úvod utkání ale vůbec nenaznačoval, že by Asperky mohly pomýšlet na úspěch. Byla to totiž Jihlava kdo první 20 minut diktoval tempo hry a svěřenkyně Michala Maroška chvílemi nevěděly, kde jim hlavy stojí. Naštěstí měla více než dobrý den Jarmila Davidová, která držela celé utkání naše florbalistky v boji o plný bodový zisk. Ten se nakonec urodil, když se dvakrát trefila Zuzana Hubáčková, stejný počet zásahů přidala Zacpálková a po jedné brance přidaly Zatloukalová a Körmendyová. Šumperk porazil Jihlavu 6:3.

6. kolo | Sobota 13.10.2012, 15:00 | SH Gymnázium Šumperk
 

Asper Šumperk - FBŠ Jihlava

6:3

0:2,3:0,3:1

Branky a asistence: 24:33 Hubáčková Z. (Štěrbová), 27:11 Hubáčková Z. (Zatloukalová), 31:05 Zatloukalová (Štěrbová), 43:08 Körmendyová (Hrušková), 47:31 Zacpálková, 58:52 Zacpálková - 02:42 Svobodová (Krupková), 12:05 Blažková (Slavíková), 44:54 Svobodová (Jandátová). Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 23:25. Diváci: 106. Rozhodčí: Drška, Meisner.

Asper Šumperk: Davidová - Divišová, Turková, Axmannová, Hubáčková T., Filipiová, Štěrbová, Körmendyová, Weinlichová, Strmisková, Hubáčková Z., Hrušková, Zacpálková, Šíblová, Rektoříková, Zatloukalová, Drvoštěpová

FBŠ Jihlava: Topičová - Svobodová, Jandátová, Krupková, Raabová, Přibylová, Mácová, Sůvová, Sedláčková, Brošová, Blažková, Urbanová, Slavíková

Komentář
 
 
 

Přesně 331 minut v této soutěži trvalo, než došlo k zvratu stavu utkání ve prospěch COQUI a tento náskok již asperky neztratily a dotáhly zápas do historicky prvního vítězství. Konec dobrý vše dobré a vítězství maže všechny chyby. Tak to by bylo nejhorší co by mohlo družstvo žen potkat. V první třetině totiž podalo jeden z nejhorších výkonů. Střelecky efektivnější soupeř a rozhozená brankářka (jako v Liberci) by stačilo na pořádnou nakládačku před domácím publikem, které bylo právem rozčarováno z výkonu svých „dcer“ a náležitě se začalo ozývat. Minimální, téměř žádný pohyb. Nedůslednost v obraně a hře jeden na jednoho. Individuální hrubky. „Námazy“ soupeřkám, nepřesná a pomalá přihrávka, minimální komunikace na hřišti, velká na střídačce. Jen sedm střel z nichž dvě snesly toto označení. Jakoby půlka týmu byla přetrénovaná a půlka viděla míč ve 14:10 po týdnu, půl hodiny po obědě. (pravda bude někde mezi) Není cílem se rozepisovat v tomto směru a trefovat se do slabin. Prvních 17 minut si to ale zcela zasloužilo. 0:2 pro Jihlavu. Soutěž i diváci vyžaduje mnohem víc než stovku zhlédnutí na Asper Tv.

         Ve druhé a třetí části hry jsme viděli poněkud jiný tým. Naději týmu přinesla oslavenkyně Zuzana Hubáčková, která si poradila z kolmou přihrávkou Štěrbové a přes pokrytí soupeřkou, elegantně z otočky korigovala na 1:2. O tři minuty později se zdálo, že bere vážně slova před zápasem..: „máš narozeniny, tak aspoň pět branek“. Po přihrávce Zatloukalové se štěstím položila brankářku a vyrovnala. O chvíli později mohla získat hattrick, tentokrát byla jihlavská brána neprůstřelná. Ve dvanácté minutě po pěkné spolupráci Štěrbové a Zatloukalové ve skrumáži před brankou došlo ke zvratu utkání. Druhá zmiňovaná zvýšila na 3:2 ve prospěch domácích. Hra měla tempo. Jihlava se nechtěla smířit se změnou a několikrát mohla srovnat. V závěru třetiny se na chvíli zabydlela před vynikající Davidovou. Střelecky však tato část patřila asperkám, 10:5 a na míči častěji než soupeřky. Jejich útok jsme dokázali eliminovat mnohem častěji ve střední pásmu nebo v samotném zárodku.

         Závěrečná část sebou přinesla nervozitu a velký důraz na obou stranách. Taky lehká zranění a změny v pětkách. Ve třetí minutě při akci druhé pětky na čtyři doteky přes celé hřiště skóruje Körmendyová a upravuje na 4:2. Nervozita se přesunula na jihlavskou polovinu. Soupeřky sice vyšroubovaly tempo to však doprovázela řada nepřesností a chyb. Hrubku však již o minutu později udělaly domácí. Nedostatečná obranná činnost útoku a špatné střídání nabídla soupeřkám situaci 4 na 2 a Davidová neměla tentokrát šanci. Hra se přesunula do středu hřiště. V osmé minutě Hrušková, která rozhodně nepodávala svůj standardní výkon, zachytila špatnou přihrávku soupeřek a šla sama na branku stíhaná dvěma jihlavskými. Faul a nájezd. Na ten si však troufla Zacpálková a 5:3 pro Šumperk. Soupeřky se v závěru snažily zvrátit vývoj, ale v tempu a pohodě byly více a více domácí. V závěrečném posledním nádechu Jihlavy v šesti po svém time outu jim definitivně zmařila naději opět Zacpálková. Trefa do prázdné zpečetila první výhru Asperu a závěrečná minuta byla v jejich režii.

 
 
 
Ohlasy

Michal Marošek, trenér Šumperka: "První výhra, přestože výkon v první třetině byl hodně nepřesvědčivý, první dějství mohlo skončit vyšším rozdílem. V dalším průběhu jsme našli klíč, který byl v pohybu ať už s míčkem nebo bez něj. Soupeři děkuji za utkání a jsem rád, že jsme zvládli konec bez dramatu."

 
 

Roman Komenda, trenér Jihlavy: "Hrát na jednu třetinu se nedá, příliš jsme se uspokojili první třetinou. Rozhodly naše individuální chyby a neproměňování našich šancí. Nicméně gratulujeme soupeři."

Statistiky
 
 
 
# hráči v poli P G A B + - +/- TM
8 Axmannová Darina O 0 0 0 0 0 0 0
4 Divišová Nicola O 0 0 0 0 0 0 0
82 Drvoštěpová Renáta O 0 0 0 0 0 0 0
11 Filipiová Eva O 0 0 0 0 0 0 0
21 Hrušková Tereza U 0 1 1 0 0 0 0
3 Hubáčková Tereza O 0 0 0 0 0 0 0
2 Hubáčková Zuzana U 2 0 2 0 0 0 0
13 Körmendyová Monika U 1 0 1 0 0 0 0
28 Rektoříková Veronika U 0 0 0 0 0 0 0
19 Strmisková Renáta U 0 0 0 0 0 0 0
26 Šíblová Šárka U 0 0 0 0 0 0 0
12 Štěrbová Hana U 0 2 2 0 0 0 0
5 Turková Ivana O 0 0 0 0 0 0 0
15 Weinlichová Markéta O 0 0 0 0 0 0 0
23 Zacpálková Šárka U 2 0 2 0 0 0 0
29 Zatloukalová Petra U 1 1 2 0 0 0 0

# brankáři   Min Stř Ink Zás Prů   Úsp   A TM
1 Davidová Jarmila   60 25 3 22 3   88   0 0

Vysvětlivky sloupců

Brankáři

# - číslo dresu v posledním zápase (pro případ, že by se měnilo)
Min - počet odchytaných minut
Stř - počet střel vyslaných na brankáře
Ink - počet inkasovaných gólů
Zás - počet zásahů
Prů - průměr gólů na zápas ( = inkasované góly / minuty/60 )
Úsp - úspěšnost zásahů ( = zásahy / střely )
A - asistence
TM - trestné minuty

Hráči v poli

# - číslo dresu v posledním zápase (pro případ, že by se měnilo)
P - post (obránce nebo útočník)
G, A, B - góly, asistence, body

Aktuální články
Muži v dramatické bitvě přetlačili Slovan Havířov

Šumperk - Šumperští florbalisté odehráli 3. kolo letošního ročníku Národní ligy proti Slovanu Havířov. Tým, který sestoupil z...

 
Starší žáci "A" na úvodním turnaji body nezískali

Přerov - Šumperští starší žáci letos obhajují celkové 2. místo a hned první turnaj ukázal, že obhájit tuto příčku by byl obrovský...

 
Muži z Ostravy přivezli 3 body

Ostrava - Druhé kolo Národní ligy zaválo šumperské florbalisty do Ostravy, kde čelili známému MVILu. Klub, který ještě poměrně...

 
Dorostenci odstartovali 1. ligu dvěma výhrami
 
Muži premiéru v Národní lize zvládli, doma přestříleli Třebíč
 
Dorostenci ovládli Ostrava Cup a slaví historický triumf
 
Pozvánka na valnou hromadu klubu
 
ASPER JE RODINA
 
Prokletí prolomeno, Asper postoupil do Národní ligy!
 
O postupujícím do Národní ligy rozhodne poslední zápas
 
Aktuální utkání
Muži A | Sobota 24.09.2022, 19:00
3. kolo
5:3
Šumperk - Slovan Havířov
 
Muži A | Sobota 01.10.2022, 19:00
4. kolo
VS.
Šumperk - Přerov
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS