Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Dorostenci přivezli z Hranic 4 body!

18.03.2019 | Ondřej Mrázek

V neděli 17.3.2019 se naše družstvo dorostenců vydalo na další soutěžní utkání, tentokrát do Hranic. Tým zde změřil síly s rezervou Olomouce a domácími Hranicemi a podařilo se mu vybojovat další 4 body do konečného hodnocení soutěže po výhře nad Olomoucí B a remíze s Hranicemi.

V prvním zápase nasoupil Asper proti Olomouci B. Od začátku hry diktovali tempo hráči Šumperka a soupeř hrozil pouze z brejkových situací. Nicméně jedna taková akce se ujala a FBS bylo náhle ve vedení 1:0. Asper si však trpělivou hrou dál vytvářel mnoho šancí a do konce třetiny se mu podařilo také 2 proměnit zásluhou Sitty a Kotka. 

Ve druhé třetině se již naplno projevil dovednostní rozdíl a Šumperku se podařilo odskočit do vedení 5:1, když se dvakrát střelou z dálky prosadil Mannl a jednou Svoboda. Od tohoto momentu Asper kotroloval utkání, a když v poslední části přidal další 2 přesné trefy Mannl, bylo utkání rozhodnuto. Konečný výsledek - 7:1.


Druhé utkání bylo o poznání vyrovnanější. V něm nastoupili šumperští proti bojovným Hranicím. Soupeř se v druhé části dostal do vedení po zaváhání při rozehrávce Asperu. Důsledným napadáním Hranice často znepříjemňovali snahu Šumperka o konstruktivní založení útoku, avšak po opadnutí úvodního tlaku se dostal na pomyslného koně opět Asper. V druhé třetině srovnával z přesilové hry Mannl, a pokračovalo se tak za nerozhodného stavu.

Utkání pokračovalo ve vysokém tempu a tvrdá hra na mantinelech byla často rozhodčími trestána dvouminutovými tresty. Do vedení po šťastné střele šly opět Hranice, avšak hned na začátku třetího dějství kontroval Asper ze standartní situace díky přesné trefě Mannla - 2:2. Za pár minut ale opět mířili přesně domácí a Šumperk musel dotahovat. To se mu však podařilo poměrně jednoduše a za 2 minuty bylo opět srovnáno po další střele Mannla ze standartní situace, čímž zkompletoval hattrick.

Do konce utkání už se ani jednomu družstvu nepodařilo vstřelit branku, a tak se museli soupeři rozejít smírně - 3:3.

Komentář trenéra domácích Ondřeje Mrázka:

"Jsem spokojený s tím, jakým směrem se naše hra vyvíjí. Začínáme být více dominantní na míčku a klidní v zakládání postupného útoku, nicméně pořád si hru občas zbytečně sami komplikujeme a snadno se necháváme dostat pod tlak napadáním soupeře. Jakmile zapracujeme do útočné fáze více trpělivosti, budeme se spoluhráčům více ukazovat, a budeme hledat finální přihrávku navíc, bude to dobré."

Sestava:

Juráň (G), Harapát, Fleischmann, Kotek, Šmotek, Mannl, Sitta, Mareček, Dittrich, Krňávek, Mlynář, Svoboda

 
Aktuální články
Pozvánka na valnou hromadu klubu

Šumperk - Každoroční valná hromada se uskuteční začátkem června, viz pozvánka níže

 
Spouštíme registraci na Asper Camp 2021

S velkou radostí zahajujeme registraci k nadcházejícímu 3. ročníku našeho příměstského tábora Asper Camp 2021, který byl v tomto roce...

 
Muži a junioři prošli testováním, většina je již mimo karanténu

Šumperk - Na základě rozhodnutí KHS z pátku 9. října byl celý "A" tým včetně juniorů, kteří se zúčastnili utkání proti Uničovu...

 
Vyjádření klubu k aktuálnímu opatření a k nařízené karanténě mužů a části juniorů
 
"Myslím si, že už jsme všichni nalazeni na stejné vlně"
 
Muži v derby porazili Uničov 7:5
 
Dorostenci doma ani jednou neinkasovali a získali 6 bodů
 
Muži v domácím prostředí přestříleli Zlín
 
Starším žákům se vstup do ligy vyvedl na jedničku
 
Oslabené mužské áčko v Třinci neuspělo
 
Tabulka
# Tým Z B
1. FBC Orca Krnov 3 7
2. FBS Olomouc 3 6
3. FBC Intevo Třinec36
4.Florbal Vsetín 3 6
5. Asper Šumperk 3 6
6. SK Domaslavice 3 6
7. Zlín Lions 3 5
8. 1. FBK Eagles Orlová 3 3
9. FBC ZŠ Uničov 3 3
10. FFBC MSEM Přerov 3 3
11. SK K2 Prostějov 3 3
12. FBC Frenštát p. R. 3 0
Aktuální utkání
Muži A | Sobota 26.09.2020, 18:00
3. kolo
Šumperk - Zlín
 
Muži A | Sobota 03.10.2020, 18:00
4. kolo
7:5
Šumperk - Uničov
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS