Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Dorostenci byli doma opět úspěšní a posunuli se na průběžné 4. místo

19.11.2018 | Ondřej Mrázek

Po ml. žácích se na domácích parketách představilo také družstvo našich dorostenců, které chtělo navázat na dobré výkony z předchozích zápasů a potvrdit roli mírného papírového favorita proti soupeřům z Lipníku nad Bečvou a Hranic na Moravě.

K prvnímu duelu nastoupili šumperští proti Lipníku. Hned od začátku utkání Asper kontroloval míček a postupně se dostával do lepších a lepších šancí. První třetina ale branku i tak nenabídla, když se na obou stranách brankáři střídali s výbornými zákroky.

Pokud v první části Šumperk dominoval pouze opticky, v druhé to již dokázal vyjádřit i ve skóre a rychle vedl 5:0, kdy se v rámci prvních 3 minut dokázali prosadit Harapát, Mareček, Mannl a dvakrát Sitta. Lipník sice ve dvou po sobě jdoucích početních výhodách dokázal snížit na 2:5, ale více se mu v prostřední třetině nepodařilo.

V poslední části se domácím dařilo kontrolovat tempo hry, nenechat se vyprovokovat tvrdou hrou, a nepouštět soupeře do větších šancí, a po dalších 3 brankách Asperu a 2 korekcích Lipníku si Šumperk v poklidu došel pro další vítězství poměrem 8:4.

V druhém utkání nastoupil Šumperk proti Hranicím, a průběh první třetiny byl velmi podobný prvnímu utkání domácích. Brankáři působili v brance jistým dojmem, a ani tato první třetina branku nepřinesla.

Ani v druhé části se obraz hry příliš nezměnil. Hráči Asperu si postupnou rozehrávkou vytvářeli velké množství šancí, avšak branku se z nich vytěžit dlouho nedařilo. Až v poslední minutě druhé části se ujala nenápadná střela Ondry Konáška a rázem byl Šumperk ve vedení. I nadále se ale příliš nedařilo domácím hráčům proměňovat i ty nejvyloženější pozice, a tak i přechod a začátek poslední třetiny nabídnul drama.

V posledním dějství se Hranice vysunutým napadáním snažily s výsledkem ještě něco udělat, avšak pozorná obrana domácích, jistý Franta Juráň v brance, a pojišťující gól Honzy Mannla po krásné individuální akci zajistil Asperu těsné vítězství 2:0, a zisk 6 bodů do tabulky.

Šumperk se tak díky těmto výsledkům posunul na průběžné 4. místo v tabulce soutěže, se snahou atakovat týmy nad ním.

Komentář trenéra Ondřej Mrázka:

Dnes to byl především poctivý přístup v obraně, který nám pomohl držet pevně otěže zápasů i v momentech, kdy se nám příliš střelecky nedařilo. Náš herní projev se postupně zlepšuje, nicméně pořád máme hodně prostoru pro růst. Nejvíce je potřeba zapracovat na klidu a rozvaze při řešení brankových situací, tam jsme často příliš netrpěliví a zbrklí. Poděkování tradičně patří rodičům a fanouškům v hledišti.

 
Aktuální články
Pozvánka na valnou hromadu klubu

Šumperk - Každoroční valná hromada se uskuteční začátkem června, viz pozvánka níže

 
Spouštíme registraci na Asper Camp 2021

S velkou radostí zahajujeme registraci k nadcházejícímu 3. ročníku našeho příměstského tábora Asper Camp 2021, který byl v tomto roce...

 
Muži a junioři prošli testováním, většina je již mimo karanténu

Šumperk - Na základě rozhodnutí KHS z pátku 9. října byl celý "A" tým včetně juniorů, kteří se zúčastnili utkání proti Uničovu...

 
Vyjádření klubu k aktuálnímu opatření a k nařízené karanténě mužů a části juniorů
 
"Myslím si, že už jsme všichni nalazeni na stejné vlně"
 
Muži v derby porazili Uničov 7:5
 
Dorostenci doma ani jednou neinkasovali a získali 6 bodů
 
Muži v domácím prostředí přestříleli Zlín
 
Starším žákům se vstup do ligy vyvedl na jedničku
 
Oslabené mužské áčko v Třinci neuspělo
 
Tabulka
# Tým Z B
1. FBC Orca Krnov 3 7
2. FBS Olomouc 3 6
3. FBC Intevo Třinec36
4.Florbal Vsetín 3 6
5. Asper Šumperk 3 6
6. SK Domaslavice 3 6
7. Zlín Lions 3 5
8. 1. FBK Eagles Orlová 3 3
9. FBC ZŠ Uničov 3 3
10. FFBC MSEM Přerov 3 3
11. SK K2 Prostějov 3 3
12. FBC Frenštát p. R. 3 0
Aktuální utkání
Muži A | Sobota 26.09.2020, 18:00
3. kolo
Šumperk - Zlín
 
Muži A | Sobota 03.10.2020, 18:00
4. kolo
7:5
Šumperk - Uničov
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS