Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Dorostenci v 1. lize dvakrát prohráli, nyní je čeká vyšší výkonnostní koš

29.09.2021 | Ondřej Mrázek

V sobotu 25.9. jsme se vydali s týmem dorostenců k posledním vzájemným zápasům v rámci 3. výkonnostního koše 1. ligy - skupiny D. Ve Zlíne jsme se utkali nejdříve s krajským rivalem ze Šternberka, a poté i s domácím Zlínem Lions.

Úvod prvního utkání proti Šternberku nám moc nevyšel. Nejdříve chybujeme při střídání a dáváme tak soupeři možnost přesilové hry, kterou hráč Šternberka proměňuje přesnou střelou od mantinelu. Následně děláme chybu při rozehrávce, kdy nám soupeř vypichuje míček, a v samostatném úniku dvou hráčů se v koncovce nemýlí - 0:2. 

Po této pasáži se začínáme dostávat více na míček a kontrolovat ho na polovině soupeře. Bohužel nás trápí nepřesná muška, a tak z našich šancí branka nepadá. Postupně hrajeme čím dál odvážněji při napadání rozehrávky soupeře, ale ani to nám nepomáhá při dohánění ztráty tak, jak bychom si představovali. Soupeř hrozí hlavně z rychlých protiútoků, ale naše obrana je poctivější, a tak ve druhé části ani na jedné straně branka nepadne.

V poslední třetině už soupeře naháníme takřka po celém hřišti, a jdeme agresivně za snížením jeho náskoku, ale branka Šternberka se jeví jako zakletá. Hráči Šternberku už moc neriskují a především poctivě brání na vlastní polovině. Toho využíváme k vytvoření tlaku, ale brankáře prostřelujeme až necelé 2 minuty před koncem zápasu. Závěrečný tlak při hře bez brankáře nám dává ještě naději, ale dnes jsme evidentně doma zapomněli ostré náboje, a tak utkání prohráváme 1:2.


Do druhého zápasu se Zlínem vstupujeme o poznání více sebevědomě, a hned v úvodu si vytváříme několik obrovských šancí. Bohužel opět spálíme první dvě a až tu třetí se daří proměnit, když se ze samostatného úniku prosazuje poprvé v 1. lize dorostenců Jan Jarmar. V průběhu první části pak postupně soupeř přidává na aktivitě v napadání, a i když hrajeme pořád dobře, Zlín začíná pomalu přebírat otěže zápasu, když v závěru první třetiny otáčí vývoj utkání dvěma brankami, a rázem vede 2:1.

V druhé části se naše aktivita v napadání začíná vytrácet a toho využívá soupeř k větší dominanci na míčku. Zlín kombinuje dlouho a hluboko na naší polovině, a díky tomu si získává herní převahu, kterou potvrzuje dalšími dvěma brankami. Hráčům Asperu se nedaří vytvořit si souvislejší tlak, a když se objeví nějaká šance, tak ji většinou zazdíváme naším nepřesným zakončením. 

V poslední třetině sbíráme poslední zbytky sil, opět začínáme odvážně napadat, a získáváme tak častěji míček. Hned na začátku tohoto dějství jsme navíc za snahu odměněni, když se přesně trefuje Matěj Šíma - 2:4. V následujících přibližně 10 minutách se ještě snažíme dotáhnout náskok soupeře, ale ten se dobře vypořádává s naším napadáním a rychle přesunuje hru na naší polovinu, kde pak ještě v závěru třetiny další 2 branky přidává, a definitivně tak rozhoduje o vítězství svého týmu.

Komentář trenéra OM: S hrou takový problém nemáme, i když rozhodně je co zlepšovat. Mnohem více nás trápí nedostatek sebedůvěry a přehnaný respekt k soupeři. Musíme si uvědomit, že jsme všichni jen lidi, že každý může mít dobrý nebo špatný den a také, že zápas může ovlivnit klidně pouze pár klíčových momentů. Sebevědomí se získává na tréninku, ale abychom mohli být lepší v zápasech, tak na tréninku potřebujeme vyvinout zápasové nasazení, což tam teď od všech nevidím. 

I přes poslední 2 prohry se nám podařilo postoupit do vyššího 2. výkonnostního koše v rámci skupiny D, kde se nyní střetneme se soupeři: FBC ČPP Ostrava, TJ Znojmo LAUFEN CZ, Panthers Otrokovice a znovu Zlín Lions. Pevně věřím, že pokud se nám podaří ze sebe setřást zbytečně přehnaný respekt k soupeřům, a udržíme koncentraci po celý průběh zápasu, tak můžeme být těžkou překážkou na cestě komukoliv. V každém zápase uděláme nějaké chyby, ale musíme vždy vytrvat v naší snaze donutit soupeře, aby je dělal také.

 
Aktuální články
Starší žáci dostali v Olomouci pořádnou lekci

Olomouc - Zápas s Olomoucí, který jsme stejně, jako některé jiné zápasy, museli odkládat, jsme dohrávali na půdě soupeře v pátek 3....

 
Muži prohrávali 0:4, přesto dokázali Krnov porazit

Šumperk - Tradiční soupeř a tradiční nervózní utkání. Souboj s Krnovem byl na pořadu dne v rámci zakončení první poloviny...

 
Starší žáci B po 3 bodech z Mohelnice vyhráli i v Šumperku

Mohelnice, Šumperk - Starší žáci B za sebou mají další dva turnaje. V Mohelnici v neděli 14. listopadu získali 3 body za vítězství 5:1...

 
Dorostenci na domácím turnaji na body nedosáhli a vrací se do 2. koše
 
Muži jako první porazili Uničov na jeho půdě, derby ovládli 8:1
 
Muži porazili první Olomouc, řádili zejména v přesilovkách
 
Muži potřetí v řadě vyhráli, v Čeladné vynulovali Frenštát
 
Elévové si zahráli první turnaj OL ligy na domácí palubovce
 
Muži uspěli proti Domaslavicím, ze Smilovic vezou 3 body
 
Starší žáci doma body neztratili
 
Tabulka
# Tým Z B
1. FBC Orca Krnov 3 7
2. FBS Olomouc 3 6
3. FBC Intevo Třinec36
4.Florbal Vsetín 3 6
5. Asper Šumperk 3 6
6. SK Domaslavice 3 6
7. Zlín Lions 3 5
8. 1. FBK Eagles Orlová 3 3
9. FBC ZŠ Uničov 3 3
10. FFBC MSEM Přerov 3 3
11. SK K2 Prostějov 3 3
12. FBC Frenštát p. R. 3 0
Aktuální utkání
Muži A | Sobota 27.11.2021, 18:00
11. kolo
6:5
Šumperk - Krnov
 
Muži A | Sobota 11.12.2021, 18:00
13. kolo
VS.
Šumperk - Třinec
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS