Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Přerov 18.1. - Šumperský ženský florbal není rozhodně žádný kroužek!

19.01.2020 | Jiří Šváb

To svými úspěchy potvrdily v závěru první půlky sezony a začátku druhé, nejen juniorky 5.1. ve Vsetíně, ale rovněž ženy hrající 2.ligu Moravskoslezského a Olomouckého kraje.

  Na víkendovém kole soutěže v Přerově uštědřily ženy Asperu porážku nejen Paskovu (9:7), ale i vedoucímu týmu tabulky Vítkovicím B (3:2). Soustředěnou hrou v obraně, kombinačně vydařenými protiútoky a tlakem do soupeřek se dařilo obě družstva přehrávat.  Utkání tak přinesla pěknou a napínavou podívanou a skvělý ženský florbal plný zvratů a pěkných gólů. Výraznou oporou se pro tým stává golmanka Žáková, která více jak důstojně převzala štafetu po Davidové. Své herní umění však předváděly všechny hráčky, a to jak bývalé, extraligové tak i ty, hrající pouze 2 rokem.

  Šumperské ženy tímto vystoupením tak jednoznačně prolomily sérii proher a hodlají si podobným způsobem užít i další utkání při cestě vzhůru v tabulce jejich soutěže.

Sestava: Žáková (G), ŠÍblová,Pokorná,Švábová M., Iskerková, Švábová V., Zouharová, Filipiová, Tylšarova, Bártlová, Chamlarová.

 

"Obě utkáni jsme hrály na pohodu a děvčata odpovědně bránila. Dařilo se vytěžit nejen ze založených útoku, ale i z protiútoku po odebrání míčku soupeřkám. Dynamiku a jistotu hry celého týmu pozvedla hostující posila z Bulldogs Brno, Hanka Pokorná, bývalá hráčka Asperu. Opravdu pěkný florbal a jak holky samy některé řekly, ještě jim nedochází, co pro sebe dokázaly, když porazily první tým v tabulce", hodnotí trenér ženské sekce Jiří Šváb a vzkazuje:

"Touto cestou bych chtěl ženám a hlavně mladé generaci dívek a jejich rodičům vzkázat: Neseďte doma, přestaňte datlovat do mobilů a přijďte si zkusit florbal ať je vám 6 nebo 40. I něžné pohlaví to s míčkem a florbalkou naučíme u nás v Asperu. Zažijte atmosféru kolektivního sportu. Jsme každý pátek od 16:30 na 3.ZŠ v Šumperku. Info rovněž na www.florbalsumperk.cz".

 
Aktuální články
Oslabené mužské áčko v Třinci neuspělo

Třinec - Šumperští florbalisté cestovali v rámci druhého divizního kola na půdu silného Třince. Kromě dlouhé cesty se museli vypořádat...

 
Vítězný vstup do Divize, Asper rozhodl v poslední třetině

Šumperk - Šumperští florbalisté se musí v úvodu nové sezóny obejít bez řady zraněných opor, navíc před zápasem onemocněl Štěpán...

 
Starší žáci na Moravian Cupu nadchli, skoničli však bez medaile

Olomouc - Olomoucký Moravian Cup je pravidelnou součástí přípravy našich družstev před začátkem nové sezóny a nejinak tomu bylo i letos....

 
Kapacita Asper Campu navýšena na 60 dětí!
 
Prázdniny neznáme! Od července pravidelně také v hale
 
Open Game v Brně je minulostí a starší žáci na něm rozhodně nezklamali
 
V pátek 5. června všichni na hale!
 
Valná hromada ve středu 27. května, o dva dny dříve členská schůze
 
Na Asper Camp 2020 zbývá 14 míst. Přihlaste se ještě dnes!
 
Od středy 8. dubna trénujeme třikrát týdně!
 
Tabulka
# Tým Z B
1. FbC Asper Šumperk 16 45
2. FBC Ossiko Třinec 16 36
3. FBC Orca Krnov1635
4.SK K2 Prostějov 15 27
5. FBS Olomouc 14 26
6. 1. FBK Eagles Orlová 15 26
7. FBC ZŠ Uničov 16 24
8. FBC MSEM Přerov 16 19
9. Zlín Lions 16 18
10. Florbal Vsetín 15 15
11. FBK Jeseník 15 6
12. FbC Frýdek-Místek 16 2
Aktuální utkání
Muži A | Neděle 20.09.2020, 17:00
2. kolo
Třinec - Šumperk
 
Muži A | Sobota 26.09.2020, 18:00
3. kolo
VS.
Šumperk - Zlín
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS