Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Nový kalendářní rok přinesl juniorkám 3 body

06.01.2020 | Jiří Šváb

5.1. Vsetín – prvním vystoupením letošní rok zahájily juniorky a to nedělním výjezdem do Vsetína.Druhou půli sezony odstartovali slušně. Odrazily se tak od pomyslné nuly nejen brankově, ale i prvními body v soutěži.

S prvním soupeřem, Lions Zlín, naše děvčata držela krok až do desáté minuty, kdy soupeřky poprvé skórovaly při pomalém střídání našich. První třetina ale jinak vypadala herně slušně a nadějně i pro Asper. Bohužel těch pár šancí šlo, ale mimo bránu Zlína.

Ve druhé třetině byla hra dynamická a oba týmy se snažily najít cestu k soupeřově bráně. Zlín využil propadu v naší obraně a ve dvacáté páté minutě skóroval podruhé. Do konce třetiny se mu podařilo zavěsit do brány Asperek ještě dva míčky.

Do třetí části děvčata nastupovala odhodlaně a chtěl zvrátit prozatím nepříznivý stav 4:0 pro Zlín. Tlak na soupeře ale nebyl úspěšný, a naopak Zlín si pojistil vedení a výhru pátým gólem. 5:0

 

Druhé utkání, s domácím Vsetínem však děvčata nevypustila a hned od začátku aktivně zachytávala míčky ve středu hřiště, které pak rychle otáčela na branku soupeřek. Z jedné takové akce zakončila i Pavelková po nahrávce Koukolové a Šumperk vedl 1:0. Radost ale neměla dlouhého trvání. Sólo únik soupeřky a bylo vyrovnáno.  Do konce třetiny však Asperky vykouzlily ještě několik akcí a čas mezi desátou a třináctou minutou patřil jim. Nejprve se trefila Koukolová po asistenci Hegedüšové, minutu na to do odkryté svatyně Vsetína dělovku umístila V. Pavelková z nahrávky Hegedüšové a závěr třetiny pro Asper zajistila Schwabová opět za účasti Hegedüšové. Asper v první části vedl 4:1.

Ve druhé části ale soupeřky zabraly a nejprve snížily po střele z volného úderu na 4:2, využívajíce tak nesoustředění v obraně Asperu. A pak dokonce z obdobné situace ohrozily vedení děvčat za stavu 4:3. Odskok zpět na dvoubrankové vedení na sebe vzala zastupující kapitánka Klára Pavelková a po vypíchnutém míčku sama zakončila na 5:3.

Třetí třetina byla ze strany soupeře s tlakem na naši rozehrávku v podání šikovných hráček, ale Asperky skvěle bránil a blokovaly střely. Ubránily dokonce i oslabení a vytěžily z přesilovky ke konci utkání, kdy vítězství 6:3 pečetila Koukolová střelou k levém růžku branky Vsetína.

Gratulujeme děvčatům k prvním bodům a věříme, že příjdou další. Hned 25.1. v utkání s Třincem nebo Aligators.

 

Komentář trenéra:

„Ráno při odjezdu jsme sice měly lehce namále, když jedna z hráček nedorazila včas, ale vše bylo v pohodě a odčiněno v utkáních. Děvčata mají na to hrát a vyhrávat se všemi týmy v lize snad až na Olomouc, která už měla hrát 1.ligu (úsměv). Dnes to naše děvčata opět ukázala, když udržela na uzdě a potrápila Zlín, byť jsme mnoho šancí neproměnily.

V druhém utkání jsme možná lehce těžily z početní převahy, ale hra byla o to klidnější a opět s mnoha neproměněnými šancemi. Chválím hráčky za stále větší přehled ve hře, sebejistotu na míčku každé z nich, a i když chybují jdou do toho znova. Ano, někdy je to ještě takové hodně nepřehledné, zejména před brankou, ale z toho pak vykouzlíme akci na 3 přihrávky se zakončením. Myslím, že jsme překonali sérii proher a odrazili se ode dna. Gólově rozhodně a bodově vlastně také. Zvláštní uznání  a dík, patří gólmance Klukové, která opravdu předvádí neskutečné zákroky a je výraznou oporou týmu. Děkuji všem děvčatům za výkon, pohodu a soustředěnost na hru. Opravdu rostou!!“

 
Aktuální články
Oslabené mužské áčko v Třinci neuspělo

Třinec - Šumperští florbalisté cestovali v rámci druhého divizního kola na půdu silného Třince. Kromě dlouhé cesty se museli vypořádat...

 
Vítězný vstup do Divize, Asper rozhodl v poslední třetině

Šumperk - Šumperští florbalisté se musí v úvodu nové sezóny obejít bez řady zraněných opor, navíc před zápasem onemocněl Štěpán...

 
Starší žáci na Moravian Cupu nadchli, skoničli však bez medaile

Olomouc - Olomoucký Moravian Cup je pravidelnou součástí přípravy našich družstev před začátkem nové sezóny a nejinak tomu bylo i letos....

 
Kapacita Asper Campu navýšena na 60 dětí!
 
Prázdniny neznáme! Od července pravidelně také v hale
 
Open Game v Brně je minulostí a starší žáci na něm rozhodně nezklamali
 
V pátek 5. června všichni na hale!
 
Valná hromada ve středu 27. května, o dva dny dříve členská schůze
 
Na Asper Camp 2020 zbývá 14 míst. Přihlaste se ještě dnes!
 
Od středy 8. dubna trénujeme třikrát týdně!
 
Tabulka
# Tým Z B
1. FbC Asper Šumperk 16 45
2. FBC Ossiko Třinec 16 36
3. FBC Orca Krnov1635
4.SK K2 Prostějov 15 27
5. FBS Olomouc 14 26
6. 1. FBK Eagles Orlová 15 26
7. FBC ZŠ Uničov 16 24
8. FBC MSEM Přerov 16 19
9. Zlín Lions 16 18
10. Florbal Vsetín 15 15
11. FBK Jeseník 15 6
12. FbC Frýdek-Místek 16 2
Aktuální utkání
Muži A | Neděle 20.09.2020, 17:00
2. kolo
Třinec - Šumperk
 
Muži A | Sobota 26.09.2020, 18:00
3. kolo
VS.
Šumperk - Zlín
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS