Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Elévové hráli o víkendu v Litovli

11.11.2019 | Petr Žák

Litovel - v sobotu 9. 11. 2019 jsme s našimi elévy vyrazili na další turnaj do Litovle. Turnaje se zúčastnily další týmy FBC Mohelnice 10, FBC TJ Tatran Litovel, Fbc Šternberk a nováček soutěže STARS FLORBAL z Olomouce.

Stejně jako minulý turnaj jsme měli rozlosování, které je pro hráče ideální. Jednozápasové pauzy mezi jednotlivými zápasy. Na tento turnaj vyjel i rekordní počet rodičů. S 20-ti hráči vyrazilo hned 16 aut s rodiči a rodinnými příslušníky. Vážím si této podpory a jsem rád, že s námi jezdí rodiče v tak hojném počtu a podporují hráče přímo na hale.

V prvním zápase nás čekalo družstvo FBC Mohelnice 10, které jsme na minulém turnaji ve velmi vyrovnaném zápase porazili. I tento zápas byl vyrovnaný, ale až od druhé poloviny. V první půli se opět objevil náš ospalý začátek a díky dvěma rychlým gólům si Mohelnice vytvořila náskok, který udržela až do konce. Konečný výsledek byl pro Mohelnici 14:12.

Do druhého utkání jsme nastoupili proti týmu ze Šternberka. Naši hráči už zahřátí z prvního zápasu hned od začátku makali a soupeři nenechali nic zadarmo. Hru našich elévů kvalitními zákroky podpořili i obě opory v brankách Tereza Buriánková a Marek Zika. Na hřišti jsme postupem času získávali převahu a i díky nováčkům v brankách Šternberka jsme vyhráli zápas 12:4.

V třetím zápase jsme hráli proti pořádajícímu FBC TJ Tatran Litovel. Rozehrátým a dobře naladěným hráčům Šumperka se v tomto zápase dařilo stále více dodržovat obrané pokyny a díky této obranné práci byli více na míčku, měli více ze hry a to se projevilo i na konečném skóre v náš prospěch a Litovel jsme porazili 16:4.

Do posledního zápasu proti nováčkovi  Stars Florbal mladí hráči Šumperka vlítli jak uragán a během první půle si vytvořili dostatečný náskok. V druhé půlce si tak mohli vyzkoušet kombinační hru a proti ne příliš aktivnímu soupeři si tak mohli potrénovat herní kombinace. Skóre na konci utkání skončilo jednoznačně 29:1 v náš prospěch.

Po krásných čtyřech utkáních nás snad jen mohl mrzet ospalý začátek v prvním zápase s Mohelnicí, který nás stál první místo.

Jsem rád, že se elévové postupně zlepšují a snaží se stále víc pracovat na svojí hře a více spolu spolupracovat. Uvidíme, jak se jim bude dařit na posledním turnaji v roce 2019 a to přímo na domácí palubovce SH gymnázia Šumperk, který se koná 14.12.2019.

A dále chci poděkovat velké podpoře rodičům za jejich dopravu na turnaj a podporu v hledišti.

Sestava: Buriánková Tereza (G), Zika Marek (G), Havlíčková Nina, Markovská Petra, Kolářová Eliška,  Beneš Matěj, Budushkin Vsevolod, Veselý Martin, Zívala Tobiáš, Žák Rostislav, Smoluchová Ema, Pánek Antonín, Uhlíř Jakub, Žižka Jan, Ševčík Tomáš, Bílek Štěpán, Nikodem Leopold, Vítek Lukáš, Honzák Erik, Vondráková Eliška.

 
Aktuální články
Silvestrovský turnaj Asper letos 30. prosince!

Vážení členové a přátelé našeho florbalového oddílu, zveme Vás na Silvestrovský turnaj, který se uskuteční ve Sportovní hale...

 
Ceh dělal co mohl, jedenácté výhře mužů ale nezabránil

Přerov - Byla to křeč, ale Asper nakonec vítěznou šňůru neporušil. První runda zápasů divizní sezony je za námi a šumperští...

 
Muži vyzráli i na Prostějov a zůstávají nadále první

Šumperk - První polovina letošního divizního ročníku se pomalu chýlí ke konci a Asper stále ještě neztratil ani bod. To se pokusil...

 
Starší žáci "A" doma vyválčili bod
 
Spouštíme FANSHOP!
 
Muži otočili vývoj zápasu na Vsetíně a zvítězili 7:4
 
Starší žáci "B" v Olomouci dvakrát zvítězili
 
Muži ovládli šlágr kola a Olomouc porazili 12:5
 
Starší žáci zazářili, Hranicím nedali šanci
 
Áčko zvládlo další duel, v Čeladné zvítězilo nad Frýdkem-Místkem 11:3
 
Tabulka
# Tým Z B
1. FbC Asper Šumperk 9 27
2. FBC Orca Krnov 9 21
3. FBC Ossiko Třinec1021
4. FBS Olomouc 8 19
5. SK K2 Prostějov 9 18
6. FBC ZŠ Uničov 9 14
7. 1. FBK Eagles Orlová 9 12
8. Florbal Vsetín 8 9
9. FBC MSEM Přerov 9 9
10. Zlín Lions 9 9
11. FBK Jeseník 8 0
12. FbC Frýdek-Místek 9 0
Aktuální utkání
Muži A | Neděle 01.12.2019
13. kolo
4:3
Orlová - Šumperk
 
Muži A | Neděle 08.12.2019, 14:00
14. kolo
VS.
Šumperk - Uničov
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS