Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Elévové hráli o víkendu v Litovli

11.11.2019 | Petr Žák

Litovel - v sobotu 9. 11. 2019 jsme s našimi elévy vyrazili na další turnaj do Litovle. Turnaje se zúčastnily další týmy FBC Mohelnice 10, FBC TJ Tatran Litovel, Fbc Šternberk a nováček soutěže STARS FLORBAL z Olomouce.

Stejně jako minulý turnaj jsme měli rozlosování, které je pro hráče ideální. Jednozápasové pauzy mezi jednotlivými zápasy. Na tento turnaj vyjel i rekordní počet rodičů. S 20-ti hráči vyrazilo hned 16 aut s rodiči a rodinnými příslušníky. Vážím si této podpory a jsem rád, že s námi jezdí rodiče v tak hojném počtu a podporují hráče přímo na hale.

V prvním zápase nás čekalo družstvo FBC Mohelnice 10, které jsme na minulém turnaji ve velmi vyrovnaném zápase porazili. I tento zápas byl vyrovnaný, ale až od druhé poloviny. V první půli se opět objevil náš ospalý začátek a díky dvěma rychlým gólům si Mohelnice vytvořila náskok, který udržela až do konce. Konečný výsledek byl pro Mohelnici 14:12.

Do druhého utkání jsme nastoupili proti týmu ze Šternberka. Naši hráči už zahřátí z prvního zápasu hned od začátku makali a soupeři nenechali nic zadarmo. Hru našich elévů kvalitními zákroky podpořili i obě opory v brankách Tereza Buriánková a Marek Zika. Na hřišti jsme postupem času získávali převahu a i díky nováčkům v brankách Šternberka jsme vyhráli zápas 12:4.

V třetím zápase jsme hráli proti pořádajícímu FBC TJ Tatran Litovel. Rozehrátým a dobře naladěným hráčům Šumperka se v tomto zápase dařilo stále více dodržovat obrané pokyny a díky této obranné práci byli více na míčku, měli více ze hry a to se projevilo i na konečném skóre v náš prospěch a Litovel jsme porazili 16:4.

Do posledního zápasu proti nováčkovi  Stars Florbal mladí hráči Šumperka vlítli jak uragán a během první půle si vytvořili dostatečný náskok. V druhé půlce si tak mohli vyzkoušet kombinační hru a proti ne příliš aktivnímu soupeři si tak mohli potrénovat herní kombinace. Skóre na konci utkání skončilo jednoznačně 29:1 v náš prospěch.

Po krásných čtyřech utkáních nás snad jen mohl mrzet ospalý začátek v prvním zápase s Mohelnicí, který nás stál první místo.

Jsem rád, že se elévové postupně zlepšují a snaží se stále víc pracovat na svojí hře a více spolu spolupracovat. Uvidíme, jak se jim bude dařit na posledním turnaji v roce 2019 a to přímo na domácí palubovce SH gymnázia Šumperk, který se koná 14.12.2019.

A dále chci poděkovat velké podpoře rodičům za jejich dopravu na turnaj a podporu v hledišti.

Sestava: Buriánková Tereza (G), Zika Marek (G), Havlíčková Nina, Markovská Petra, Kolářová Eliška,  Beneš Matěj, Budushkin Vsevolod, Veselý Martin, Zívala Tobiáš, Žák Rostislav, Smoluchová Ema, Pánek Antonín, Uhlíř Jakub, Žižka Jan, Ševčík Tomáš, Bílek Štěpán, Nikodem Leopold, Vítek Lukáš, Honzák Erik, Vondráková Eliška.

 
Aktuální články
Prázdniny neznáme! Od července pravidelně také v hale

Šumperk - Abychom našim hráčům a hráčkám vynahradili výpadek v březnu a dubnu, budeme tyto prádzniny trénovat i v červenci. Rozpis...

 
Open Game v Brně je minulostí a starší žáci na něm rozhodně nezklamali

Brno, Šumperk - Po několikaměsíční pauze jsme se zase dočkali florbalu, kdy jsme ne brněnský Open Game vyslali dva týmy - starší žáky a...

 
V pátek 5. června všichni na hale!

Šumperk - Pro všechny kategorie jsme zařadili tento pátek mimořádné tréninky v hale. Jednotlivé kategorie se na hale vystřídají dle...

 
Valná hromada ve středu 27. května, o dva dny dříve členská schůze
 
Na Asper Camp 2020 zbývá 14 míst. Přihlaste se ještě dnes!
 
Od středy 8. dubna trénujeme třikrát týdně!
 
Návrat do března - starší žáci B stihli odehrát dva turnaje
 
Vyjádření předsedy našeho klubu
 
Muži postoupili, následně výkonný výbor Českého florbalu ukončil sezónu
 
Tréninky od středy 11. března zrušeny, žádné zápasy se nehrají
 
Tabulka
# Tým Z B
1. FbC Asper Šumperk 16 45
2. FBC Ossiko Třinec 16 36
3. FBC Orca Krnov1635
4.SK K2 Prostějov 15 27
5. FBS Olomouc 14 26
6. 1. FBK Eagles Orlová 15 26
7. FBC ZŠ Uničov 16 24
8. FBC MSEM Přerov 16 19
9. Zlín Lions 16 18
10. Florbal Vsetín 15 15
11. FBK Jeseník 15 6
12. FbC Frýdek-Místek 16 2
Aktuální utkání
Muži A | Neděle 08.03.2020, 18:00
1. kolo
6:7
Vysoké Mýto - Šumperk
 
Muži A | Středa 11.03.2020, 20:30
1. kolo
6:2
Šumperk - Vysoké Mýto
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS