Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

V omlazené sestavě Šumperk na Hranice v přátelském utkání nevyzrál

23.08.2019 | Ondřej Mrázek

Ve čtvrtek 22.8.2019 odehrálo družstvo mužů A v rámci přípravy na sezónu 2019/2020 přátelský zápas s družstvem FBC Hranice, které ještě vloni nastupovalo proti šumperským v Divizi D. Nový účastník Národní ligy - Východ přijal pozvánku a tento duel od 18:30 hod tak mohlo sledovat více než 50 diváků v hale. V zápase zvítězily Hranice poměrem 6:3.

Celé utkání bylo až na pár okamžiků vedeno v přátelském duchu, avšak hned od začátku ve vysokém tempu. Oba  trenéři měli k dispozici kompletní 3 formace, a tak se oba týmy často pouštěli do vysokého presinku.


V rámci zapracovávání mládeže do seniorského družstva se za Šumperk v premiérovém utkání v mužské kategorii představili hned 4 mladí hráči a odchovanci klubu - Jan Mannl (2002), Antonín Harapát (2003), Pavel Fleischmann (2003), Karel Mareček (2003). Poslední tři jmenovaní jsou navíc posledním rokem oficiálně v kategorii dorostenců, tudíž ještě rok nemohou nastoupit v oficiálních soutěžích mužů. I tak všichni ukázali, že se v tvrdé konkurenci rozhodně nebojí předvést co umí, a jsou velkým příslibem do budoucna.

V utkání šel první do vedení domácí Asper, když v polovině první třetiny našel Šíma křižnou přihrávkou Zapletala, který se příklepem z delší vzdálenosti trefil přesně k tyči. Hranice bohužel pro domácí rychle srovnaly po nedorozumění v obraně Šumperka, kdy hostující Velech umístil nához z poloviny hřiště přesně za záda Byvana. Hranice se po nenápadných střelách trefily ještě dvakrát a odskočily do vedení 3:1. Na to odpověděl kapitán domácích Trávníček, když po individuální akci trefil přesně horní růžek branky - 3:2.

Ve druhé části Hranice navýšily svoje vedení na 5:2 po několika zaváháních domácích v obranném pásmu. Napadání hostů dělalo Asperu problémy a náročný tréninkový rozvrh byl také znát na pohybu některých hráčů, avšak ti nesložili zbraně. Snížení na 5:3 přinesl Šumperku trefou z velkého brankoviště Matěj. Poté následovala domluvená "vsuvka", kdy si oba týmy mohly vyzkoušet jednu situaci v početní výhodě. Hranice byly úspěšnější protože svou využily a šly do vedení 6:3, a i když Šumperk v závěru utkání ještě dorážel na soupeře a vynutil si i druhou početní výhodu, tak branku z toho domácí hráči nevytěžili.

Komentář trenéra Ondřeje Mrázka:

Vzhledem k tomu, v jaké fázi přípravy se nacházíme, jsem s výkonem relativně spokojen, i když si nemyslím, že by někomu z hráčů utkání nějak ohromně sedlo. Příjemně mě překvapili svými výkony mladí kluci, které trénuji v dorostencích. Po taktické stránce měly Hranice navrch, dost nám znepříjemnily hru jejich napadáním hluboko na naší polovině. Jsem rád, že se i na přátelské utkání přišli podívat diváci v celkem hojném počtu a doufám, že nás budou podporovat i v sezóně.

Sestava FbC Asper Šumperk

Byvan, Malínek, Vařeka, Patsch, Maixner, Zapletal, Jeřábek, Harapát, Trávníček, Mrázek, Venouš, Mannl, Šíma, Matěj, Hruban, Fleischmann, Mareček

 
Aktuální články
Starší žáci "A" zahájili sezónu jednou výhrou

Uničov - Starší žáci "A", kteří nastupují v Olomoucké lize a kterou po devíti kolech čeká rozdělení do nadstavby, nastoupili v sobotu...

 
Muži úvodní divizní víkend zvládli, porazili Zlín i Orlovou

Šumperk - Nová sezona, nové výzvy. Asper Šumperk vstoupil do nového ročníku divize přesvědčivým vítězstvím nad Zlínem a zvládnutým...

 
Moravian Cupu 2019 se zúčastnily 3 družstva, mladší žáci vezou stříbro

O víkendu 7.-8.9 se konal v Olomouci již tradiční přípravný turnaj Moravian Cup, na který Asper tentokrát vyslal hned 3 družstva, mladší...

 
Program příměstského tábora odtajněn!
 
Rozhovor s novým předsedou našeho klubu (2. část)
 
Členské příspěvky v soutěžním ročníku 2019/2020
 
Rozpis tréninků na léto 2019 - aktualizace
 
Starší žáci se zúčastnili turnaje v Dobrušce
 
Rozhovor s novým předsedou našeho klubu (1. část)
 
Rozlučkový přátelák žen - Jarouš se loučí v brance
 
Tabulka
# Tým Z B
1. 1. FBK Eagles Orlová 0 0
2. FBC MSEM Přerov 0 0
3. FBC Orca Krnov00
4. FBC Ossiko Třinec 0 0
5. FBC ZŠ Uničov 0 0
6. FBK Jeseník 0 0
7. FBS Olomouc 0 0
8. FbC Asper Šumperk 0 0
9. FbC Frýdek-Místek 0 0
10. Florbal Vsetín 0 0
11. SK K2 Prostějov 0 0
12. Zlín Lions 0 0
Aktuální utkání
Muži A | Neděle 15.09.2019, 11:00
2. kolo
9:6
Šumperk - Orlová
 
Muži A | Sobota 28.09.2019, 17:00
3. kolo
VS.
Uničov - Šumperk
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS