Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Starší žáci se zúčastnili turnaje v Dobrušce

30.06.2019 | Petr Matěj

Dobruška - V sobotu 29. června se kategorie starších žáků zúčastnila Open Air Cupu v Dobrušce. tento turnaj se hraje pod otevřeným nebem systémem 3+1. Vzhledem k velkému počtu zájemců jsme nakonec do turnaje přihlásili dva týmy, aby všichni hráči dostali stejný prostor na hřišti. V Dobrušce se tak představily tým I a II.
FbC Asper Šumperk I
První tým byl složen ze zkušených hráčů, kteří od sezóny 2019/2020 budou působit v kategorii dorostenců (Juráň, Kašpar, Svoboda) a které doplnil čtyřlístek nejšikovnějších spoluhráčů. Ambice tohoto týmu tak byly pochopitelně poměrně vysoké, tajným přáním pak byla samozřejmě jedna z medailí.

Bohužel, přechod z velkého hřiště na systém 3+1 byl na první pohled problém, kluci moc nevěděli, jakým způsobem hrát a jak si přebírat hráče soupeřů. Než na to kluci přišli, prohráli jsme jak s Předměřicemi, tak s týmem složeným zejména z hráčů pražského Tatranu. Již po těchto dvou zápasech bylo jasné, že tým I bude hrát pouze play-off B. Třetí duel základní skupiny už kluci zvládli s přehledem, suverénně si pak počínali i v následujícím pavouku a play-off B tak vyhráli. Škoda poměrně těžké skupin, kdy za jiných okolností by kluci mohli bojovat o místa na předních pozicích.

Výsledky FbC Asper Šumperk I

Základní skupina: Šumperk - Předměřice 1:3, Šumperku - IBK Naklid (Tatran) 3:5, Šumperk - Hradečtí Lvi FBC Sion 5:2
Play off B: Šumperk - Broumov 4:2, Šumperk - Hradečtí Lvi FBC Sion 6:1, Šumperk - Dobruška II 3:0

Sestava FbC Asper Šumperk I: Juráň - Černohous, Wind, Jarmar, Svoboda, Flašar, Kašpar, Kubíček T.

Hodnocení trenéra Petra Matěje:

"Věřil jsem, že kluci se dostanou do play-off A, na druhou stranu bylo na první pohled jasné, že naše skupina nebude jednoduchá, což se v kombinaci s naší nezkušeností se systémem 3+1 projevilo hned ve dvou prvních zápasech. Po nich bylo jasné, že první osmička nás mine, což je škoda, protože zápas od zápasu se kluci zlepšovali a jsem rád, že alespoň play-off B dokázali vyhrát."FbC Asper Šumperk IIDruhý tým byl složen z talentovaných mladších žáků a starších kolegů, kteří začínají druhou sezónu v této kategorii. V týmu tak nebyl žádný hráč ročníku 2004.

Nezkušenost a mladí bohužel nestačila na daleko statnější soupeře, na druhou stranu si naše dvojka za svoje výkony alespoň jedno vítězství zasloužila. Řada zápasů ale skončila těsnou prohrou, a tak se kluci musí spokojit alespoň s pocitem, že nezklamali a nabrali cenné zkušenosti. V brance navíc několikrát zazářil fotbalový brankář Vojta Kubíček, který si pomalu zvyká na trošku jiný styl chytání.

Výsledky FbC Asper Šumperk II:

Základní skupina: Šumperk - Skuteč 1:2, Šumperk - Rumcajsové Jičín 1:2, Šumperk - Dobruška III 2:5

Play-off B: Šumperk - Cipísci Jičín 2:3, Šumperk - Dobruška III 3:5, Šumperk - Broumov 1:3

Sestava FbC Asper Šumperk II: Kubíček V. - Hýbner, Chovanec, Jecu, Jílek, Ston, Doubrava, Jelen

Hodnocení trenéra Petra Matěje:

"Mrzí mě, že kluci nedotáhli alespoň jedno utkání na turnaji do vítězného konce, kdy 3 zápasy skončili rozdílem jediné branky. Nedá se ale nic dělat, kluci statečně bojovali, byť bylo vidět, že oproti řadě soupeřům jim chybí síly i potřebné zkušenosti. Určitě ale budou mít za rok příležitost dosáhnout na lepší výsledek, protože turnaj se mi moc líbil, a to jak po sportovní, tak i po organizační stránce a moc rádi se tak tohoto turnaje znovu zúčastníme."


 
Aktuální články
Starší žáci "A" zahájili sezónu jednou výhrou

Uničov - Starší žáci "A", kteří nastupují v Olomoucké lize a kterou po devíti kolech čeká rozdělení do nadstavby, nastoupili v sobotu...

 
Muži úvodní divizní víkend zvládli, porazili Zlín i Orlovou

Šumperk - Nová sezona, nové výzvy. Asper Šumperk vstoupil do nového ročníku divize přesvědčivým vítězstvím nad Zlínem a zvládnutým...

 
Moravian Cupu 2019 se zúčastnily 3 družstva, mladší žáci vezou stříbro

O víkendu 7.-8.9 se konal v Olomouci již tradiční přípravný turnaj Moravian Cup, na který Asper tentokrát vyslal hned 3 družstva, mladší...

 
V omlazené sestavě Šumperk na Hranice v přátelském utkání nevyzrál
 
Program příměstského tábora odtajněn!
 
Rozhovor s novým předsedou našeho klubu (2. část)
 
Členské příspěvky v soutěžním ročníku 2019/2020
 
Rozpis tréninků na léto 2019 - aktualizace
 
Rozhovor s novým předsedou našeho klubu (1. část)
 
Rozlučkový přátelák žen - Jarouš se loučí v brance
 
Tabulka
# Tým Z B
1. 1. FBK Eagles Orlová 0 0
2. FBC MSEM Přerov 0 0
3. FBC Orca Krnov00
4. FBC Ossiko Třinec 0 0
5. FBC ZŠ Uničov 0 0
6. FBK Jeseník 0 0
7. FBS Olomouc 0 0
8. FbC Asper Šumperk 0 0
9. FbC Frýdek-Místek 0 0
10. Florbal Vsetín 0 0
11. SK K2 Prostějov 0 0
12. Zlín Lions 0 0
Aktuální utkání
Muži A | Neděle 15.09.2019, 11:00
2. kolo
9:6
Šumperk - Orlová
 
Muži A | Sobota 28.09.2019, 17:00
3. kolo
VS.
Uničov - Šumperk
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS