Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Dorostenci přivezli z Hranic 4 body!

18.03.2019 | Ondřej Mrázek

V neděli 17.3.2019 se naše družstvo dorostenců vydalo na další soutěžní utkání, tentokrát do Hranic. Tým zde změřil síly s rezervou Olomouce a domácími Hranicemi a podařilo se mu vybojovat další 4 body do konečného hodnocení soutěže po výhře nad Olomoucí B a remíze s Hranicemi.

V prvním zápase nasoupil Asper proti Olomouci B. Od začátku hry diktovali tempo hráči Šumperka a soupeř hrozil pouze z brejkových situací. Nicméně jedna taková akce se ujala a FBS bylo náhle ve vedení 1:0. Asper si však trpělivou hrou dál vytvářel mnoho šancí a do konce třetiny se mu podařilo také 2 proměnit zásluhou Sitty a Kotka. 

Ve druhé třetině se již naplno projevil dovednostní rozdíl a Šumperku se podařilo odskočit do vedení 5:1, když se dvakrát střelou z dálky prosadil Mannl a jednou Svoboda. Od tohoto momentu Asper kotroloval utkání, a když v poslední části přidal další 2 přesné trefy Mannl, bylo utkání rozhodnuto. Konečný výsledek - 7:1.


Druhé utkání bylo o poznání vyrovnanější. V něm nastoupili šumperští proti bojovným Hranicím. Soupeř se v druhé části dostal do vedení po zaváhání při rozehrávce Asperu. Důsledným napadáním Hranice často znepříjemňovali snahu Šumperka o konstruktivní založení útoku, avšak po opadnutí úvodního tlaku se dostal na pomyslného koně opět Asper. V druhé třetině srovnával z přesilové hry Mannl, a pokračovalo se tak za nerozhodného stavu.

Utkání pokračovalo ve vysokém tempu a tvrdá hra na mantinelech byla často rozhodčími trestána dvouminutovými tresty. Do vedení po šťastné střele šly opět Hranice, avšak hned na začátku třetího dějství kontroval Asper ze standartní situace díky přesné trefě Mannla - 2:2. Za pár minut ale opět mířili přesně domácí a Šumperk musel dotahovat. To se mu však podařilo poměrně jednoduše a za 2 minuty bylo opět srovnáno po další střele Mannla ze standartní situace, čímž zkompletoval hattrick.

Do konce utkání už se ani jednomu družstvu nepodařilo vstřelit branku, a tak se museli soupeři rozejít smírně - 3:3.

Komentář trenéra domácích Ondřeje Mrázka:

"Jsem spokojený s tím, jakým směrem se naše hra vyvíjí. Začínáme být více dominantní na míčku a klidní v zakládání postupného útoku, nicméně pořád si hru občas zbytečně sami komplikujeme a snadno se necháváme dostat pod tlak napadáním soupeře. Jakmile zapracujeme do útočné fáze více trpělivosti, budeme se spoluhráčům více ukazovat, a budeme hledat finální přihrávku navíc, bude to dobré."

Sestava:

Juráň (G), Harapát, Fleischmann, Kotek, Šmotek, Mannl, Sitta, Mareček, Dittrich, Krňávek, Mlynář, Svoboda

 
Aktuální články
Členské příspěvky v soutěžním ročníku 2019/2020

Pro následující sezónu byla členskou schůzí dne 6.5.2019 schválena pravidla pro výběr členských příspěvků. Ty doznaly oproti...

 
Rozpis tréninků na léto 2019 - aktualizace

S koncem školního roku nám začala další etapa letní přípravy, a vy si nyní můžete prohlédnout aktualizovaný rozpis tréninků na...

 
Starší žáci se zúčastnili turnaje v Dobrušce

Dobruška - V sobotu 29. června se kategorie starších žáků zúčastnila Open Air Cupu v Dobrušce. tento turnaj se hraje pod otevřeným nebem...

 
Rozhovor s novým předsedou našeho klubu (1. část)
 
Rozlučkový přátelák žen - Jarouš se loučí v brance
 
Na první příměstský tábor se můžete hlásit až do 31. července!
 
Valná hromada zvolila nové vedení a odsouhlasila důlžeité body
 
Rozpis tréninků do konce léta zveřejněn!
 
Přípravka zakončila sezónu 3. místem
 
Ml. žáci finišují sezónu ve znamení skvělých výkonů!
 
Tabulka
# Tým Z B
1. FBC Hranice 22 57
2. 1. FBK Eagles Orlová 22 56
3. FbC Asper Šumperk 22 54
4. FBC Orca Krnov 22 35
5. FBS Olomouc 22 33
6. SK K2 Prostějov 22 32
7. FBC Přerov 22 29
8. Zlín Lions 22 26
9. Florbal Vsetín 22 22
10. FBK Jeseník 22 18
11. FBC ZŠ Uničov 22 17
12. FbC Frýdek-Místek 22 17
Aktuální utkání
Muži A | Neděle 03.03.2019, 14:00
22. kolo
3:8
Šumperk - Orlová
 
Muži A | Sobota 14.09.2019
1. kolo
VS.
Šumperk - Zlín
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS